Lekarz online – #zostańwdomu w czasie epidemii

 

Konsultacje lekarskie na platformie telemedycznej

 

W dobie powszechnego Internetu oraz dostępu do zaawansowanych urządzeń, nie ma konieczności wychodzenia z domu, aby skonsultować dolegliwości chorobowe, przedłużyć receptę na leki lub otrzymać L4.Wszystie te sprawy może załatwić lekarz online poprzez platformę Halodoctor.pl.

 

Rafał Piszczek, CEO Medfile.pl komentuje stworzenie nowoczesnej platformy dla lekarzy i pacjentów:

 

–Nie ma przesady w przekonaniu, że uruchomienie platform telemedycznych rozpoczyna nową epokę w medycynie oraz w  relacjach pacjenta z lekarzem. Zmieni się bowiem tak wiele, że w tej chwili nawet trudno wymienić czy choćby opisać wszystkie konsekwencje tych działań.

 

 „Wyjście” do e-Gabinetu

 

Konsultacje online z wybranym specjalistą nie wiążą się z koniecznością wyjścia z domu. Komfortowe -domowe warunki na jakie pozwala platforma haloDoctor umożliwia:

 • Wybranie specjalisty, którego porada nas interesuje,
 •  Omówienie za pomocą czatu tekstowego albo wideo swojego problemu zdrowotnego.
 • Otrzymanie eRecepty jak również e-Zwolnienia, bez konieczności zakładania dodatkowego Internetowego Konta Pacjenta.

 

eRecepta 

 

eRecepta jest elektroniczną formą zwykłej recepty papierowej. W polskim systemie ochrony zdrowia funkcjonuje na większą skalę już od 8 stycznia 2020. Pacjent może otrzymać eReceptę po konsultacji z lekarzem online w formie kodu otrzymanego SMS-em na telefon lub e-mailem. Otrzymany kod należy następnie przedstawić w aptece wraz z podaniem swojego numeru PESEL.

Aby zobaczyć jak wielu specjalistów jest do Twojej dyspozycji na platformie haloDoctor wejdź na platformę i sprawdź poszczególne specjalizacje! Lekarz online, to nie tylko lekarz rodzinny, ale także:

 • ginekolog,
 • pediatra,
 • kardiolog,
 • urolog,
 • dermatolog,
 • okulista,
 • psychiatra,
 • fizjoterapeuta,
 • psycholog,
 • neonatolog i wielu innych specjalistów medycyny i dziedzin pokrewnych.

 

Na platformie odnajdziemy osobny panel każdego specjalisty, w nim pacjenci wybierają spośród dostępnych z grafiku e-Wizyt. Z chwilą. Kiedy czas wizyty się zbliża zdecydujesz o formie kontaktu: czat, wideorozmowa, telerozmowa.

Po zakończeniu wizyty otrzymasz e-mail albo SMS z kodem eRecepty, którą możesz zrealizować w aptekach w całej Polsce.

 

–  Halodoctor.pl to doskonałe rozwiązanie dla lekarzy oraz pacjentów, w którym z poziomu jednej aplikacji można zarządzać grafikiem wizyt, dokumentacją medyczną pacjentów, rezerwować telekonsultację, wystawić pacjentowi eReceptę. Wierzę, że to rozwiązanie znacząco ułatwi kontakt na przestrzeni lekarz - pacjent.

podkreśla dr inż. Ewa Tkocz-Piszczek, wiceprezes Centrum Badawczo Rozwojowego BioStat

lekarz online

Ceny e-wizyt

Jakie są ceny wizyt? Lekarz online to zupełnie inna forma pracy lekarza i komunikacji lekarza z pacjentem. Pomysłodawcy haloDoctor sugerują podstawową cenę usługi na 49 zł. Jednak to kwota minimalna. Specjaliści sami decydują o kwocie za e-wizytę w swoim zdalnym gabinecie. Sprawdzając ceny wizyt na poszczególnych profilach zazwyczaj można spotkać się z kwotą pomiędzy 50 a 150 zł. W obecnej sytuacji warto skorzystać z tego typu formy konsultacji z lekarzem bez wychodzenia z domu.

 

Szymon Błąkała członek rady nadzorczej Medfile S.A. i lider sekcji R&D w Centrum Badawczo-Rozwojowym BioStat dodaje, że:  Opracowanie kompletnego systemu, wraz z testowaniem i implementacją, zajęło ponad pół roku pracy. W sumie kilkanaście osób w trzech zespołach pracowało nad tą platforma. Celem działań było maksymalne uproszczenie i przejrzystość platformy, zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy.

Zobacz także

Tagi

e-Recepta erecepty erecepta e-Zwolnienie lekarz online konsultacja lekarskia online porada lekarska online poradnia telemedyczna zostanwdomu epidemia
Copyright © aplikacje-medyczne.pl | Mapa strony
Powered by BioStat®