Nie wychodź z domu, uzyskaj L4 online

Jak uzyskać L4 online nie wychodząc z domu? To pytanie zastanawia obecnie wiele osób, które ze względu na stan zdrowia potrzebują skorzystać z eZwolnienia a powszechna izolacja związana z ogłoszonym stanem epidemii utrudnia dostęp do lekarza pierwszego kontaktu czy specjalisty.

Jedną z możliwości jest skorzystanie z usług platform telemedycznych, np. haloDoctor, które oferują wirtualne wizyty lekarskie.

Zwolnienie lekarskie przez Internet. Jak je uzyskać?

Uzyskanie zwolnienia lekarskiego przez internet jest  możliwe m.in. dzięki temu, że od 2019 roku w Polsce funkcjonuje elektroniczny system przekazywania tego dokumentu bezpośrednio do pracodawcy. Oznacza to, że nie jesteśmy już odpowiedzialni za dostarczenie dokumentu do naszego zakładu pracy. Każde zwolnienie  jest automatycznie dostarczane do pracodawcy za pośrednictwem systemu informatycznego dostępnego w każdym gabinecie lekarskim. Jest to ułatwienie zarówno dla pacjenta, który w chorobie nie musi martwić się jak w wymaganym terminie dostarczyć dokument, jak i dla pracodawcy, gdyż natychmiast uzyskuje informację o stanie zdrowia pracownika.

W obecnej sytuacji L4 otrzymane przez Internet jest preferowaną formą gdyż zabezpiecza przed szerzeniem się epidemii ograniczając kontakty społeczne. Zarówno Ministerstwo Zdrowia  jak i Główny Inspektorat Sanitarny zachęcają pacjentów do korzystania z konsultacji online zamiast osobistej wizyty w przychodni. Efektem zdalnej  konsultacji może być wystawienie eZwolnienia przez lekarza, oczywiście jeżeli dany przypadek będzie  tego wymagał. eWizyta to dobre rozwiązanie dla pacjentów przewlekle chorych czy kobiet w ciąży, którzy jedynie potrzebują kolejnej eRecepty na leki lub przedłużenia L4 online lub kiedy cierpimy tylko na lekką dolegliwość i nie ma konieczności wykonania bezpośredniego badania . Z eZwolnienia uzyskanego online mogą także skorzystać rodzice dzieci do 14 roku życia, którzy ze względu na stan zdrowia dziecka muszą się nimi osobiście zająć.

L4 online krok po kroku

W takich przypadkach wystarczy:

  • wybrać lekarza, z listy dostępnych w serwisie,
  • umówić dogodny termin eWizyty,
  • zarezerwować wygodną formę kontaktu ze specjalistą: czat, wideorozmowa, telekonsultacja,
  • dokonać opłaty,
  • w danym dniu o ustalonej godzinie skorzystać przesłanego wcześniej linku i rozpocząć rozmowę.

Jeżeli w trakcie eKonsultacji lekarz uzna, że konieczne jest wystawienie L4 online wówczas może poprosić pacjenta o podanie numeru PESEL aby wpisać go do formularza. Pozostałe dane, jak adres, nazwa płatnika składek, NIP, automatycznie są uzyskiwane z ogólnego systemu.

Proste, prawda? I bardzo praktyczne. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia groźnym wirusem, w sytuacji kiedy nie ma wymogu wykonania bezpośredniego badania, naprawdę warto zostać w domu i skorzystać z  ePorady  podczas której oprócz fachowych zaleceń dotyczących leczenia otrzymasz także potrzebne L4 online.

Zobacz także

Tagi

elektroniczne zwolnienie lekarskie e-Zwolnienie lekarz online lekarz przez internet L4 online
e-Dokumentacja - jaki system do dokumentacji medycznej wybrać? Program dla gabinetu fizjoterapeutycznego odpowiadający wytycznym KIF Zwiększ zyski swojego gabinetu stosując proste narzędzia Rola elektroniczna dokumentacja medyczna w pracy fizjoterapeuty Efektywna organizacja czasu pracy lekarzy z wykorzystaniem programu do e-dokumentacji Elektroniczny podpis – co musisz wiedzieć? Co sprawia, że warto zastosować eCRF? Skuteczność oprogramowania dla lekarzy - ważne funkcje e-Dokumentacji System rezerwacji wizyt online - realizacja zadań w placówce medycznej eCRF- Narzędzie Gabinet na najwyższym poziomie Papierowe zwolnienia przeszłością Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile nowości Program do recept – szybka recepta online Leki po przeszczepie - co warto wiedzieć? Badania kliniczne wyrobów medycznych – zaufany partner w badaniach Migracja danych – przenieś swobodnie bazę EDM Gabinety online - pokaż swoje usługi pacjentom, wystawiaj e-Recepty i e-Zwolnienia | Porada lekarska online Co zabrać na wizytę kontrolną po przeszczepie? Lista. Grafik wizyt – przejrzysty i prosty grafik lekarski, e- Recepty oraz e-Zwolnienia Program dla kardiologa - stwórz kompleksową kartotekę pacjenta e-Recepta – co muszę mieć, żeby wystawić elektroniczny dokument? Lekarz online - porada medyczna w Twoim domu Konsultacje online - lekarze dostępni przez Internet Telemedycyna – sprawdź nową jakość działań w gabinecie Lekarz online – #zostańwdomu w czasie epidemii Telekonsultacje medyczne, a podniesienie poziomu zadowolenia pacjentów Psychoterapia online w czasach pandemii koronawirusa Nie wychodź z domu, uzyskaj L4 online Jak wygląda wizyta u psychiatry online? Pigułki antykoncepcyjne online. eRecepta i konsultacje Lekarze online różnych specjalizacji dostępni od zaraz Recepta na tabletkę „dzień po” online Kiła - Specjalistyczna pomoc online - Konsultacje z lekarzem wenerologiem Gorączka. Jaką temperaturą powinniśmy się martwić? Zimowe przemęczenie? a może to astenia. haloDoctor free - darmowa wizytówka dla lekarzy ekonsultacja – dowiedz się czy zmiana stylu życia może okazać się kluczowa w leczeniu depresji? Erecepta - krótki poradnik o korzystaniu z niej
Copyright © aplikacje-medyczne.pl | Mapa strony
Powered by BioStat®