System rezerwacji wizyt online - realizacja zadań w placówce medycznej

Profesjonaliści pracujący w zawodzie recepcjonistów w dużych placówkach medycznych i małych gabinetach lekarskich odpowiadają za znaczną część organizacji pracy lekarzy. Rola recepcjonistki/recepcjonisty jest zatem kluczowa do osiągnięcia sukcesu działalności medycznej. Elektroniczna Dokumentacja Medyczna w postaci odpowiedniego systemu rezerwacji wizyt pacjentów online może wspomóc pracę recepcjonistki, która często jest pierwszą osobą, mająca styczność z pacjentem i to właśnie ona reprezentuje placówkę.


Wykorzystaj kompetencje recepcjonistów wdrażając Elektroniczną Dokumentację Medyczną

Recepcjoniści są często pierwszymi i niekiedy jedynymi osobami, z którymi pacjenci mają styczność w trakcie umawiania wizyty lekarskiej. Pierwsze wrażenie może decydować o efekcie przebiegu całej późniejszej wizyty w gabinecie lekarskim. Wiedza, skuteczność działania, jak i szybkie reagowanie recepcjonistów w kontaktach z pacjentami sprawdzi się podczas działań z Elektroniczną Dokumentacją Medyczną.

Pomysłowość przekładająca się na umiejętności rozwiązywania problemów w rejestracji, można wykorzystać podczas dostosowywania kompleksowych rozwiązań oprogramowania Medfile® EDM pracy placówek medycznych. Szybki dostęp do systemu rezerwacji wizyt online, możliwość wydruku e-Dokumentów oraz zaleceń dla pacjentów, obsługa kalendarza wizyt w placówce, jak i nadzór nad płynną rejestracją może zostać zoptymalizowany pod względem czasowym dzięki Medfile® EDM.


Wsparcie dla lekarzy w trakcie wdrażania e-Dokumentów

Pracownicy recepcji mają także jako pierwsi styczność z wdrożeniami nowości dotyczących zmian w polskim systemie opieki zdrowotnej. Zachodzące aktualnie zmiany w zakresie obowiązkowych e-Recept, jak również e-Zwolnień będą dotyczyły nie tylko lekarzy. Recepcjonistki i recepcjoniści, którzy najwcześniej zapoznają się nowym oprogramowaniem będą najważniejszym wsparciem w pracy lekarzy, którzy niejednokrotnie, dopiero w styczniu 2020 r., będą zapoznawać się z obowiązkowym systemem.

 

Obowiązkowe e-Recepty, jak i wcześniejsze e-Zwolnienia zmieniają funkcjonowanie pracy i obowiązki recepcji. Dane wrażliwe pacjentów mogą nie być dostępne dla recepcjonistek i recepcjonistów. Elektroniczna Dokumentacja Medyczna uniemożliwi otwieranie kartotek, jednak może pozwolić np. na wydruk zaleceń dla pacjenta, w zależności od uprawnień nadanych przez menagerów placówek medycznych.

 

W najbliższym czasie, dzięki płynnemu przejściu na systemy elektroniczne, takie jak Medfile® EDM, większość pracowników recepcji będzie miała ułatwionych wiele zadań. Optymalizacja czasu pracy, w trakcie rezerwacji wizyt online, jak również wiele automatycznych funkcji Medfile® EDM pozwoli na lepszą organizację pracy recepcji.


Efektywne zarządzanie informacjami

Jednym z atutów recepcjonistek jest efektywne zarządzanie informacjami. W Elektronicznej Dokumentacji Medycznej Medfile® pracownicy recepcji mają dostęp do wszystkich niezbędnych informacji za pomocą kilku kliknięć myszki. Informacje potrzebne do zarejestrowania pacjentów są automatycznie zaciągane z systemu, co przyśpiesza cały proces.  

Nagłe przypadki pacjentów, którzy pierwszy raz pojawiają się w placówce nie wymagają zaś od razu wypisywania wszystkich danych, jeśli chory potrzebuje pilnej pomocy – informacje można uzupełnić po zrealizowaniu wizyty lekarskiej.


Rozwój umiejętności, dzięki Medfile® EDM

Jasny przekaz pacjentom informacji – telefonicznie, za pomocą e-mail lub poprzez SMS to, zaraz po systemie rezerwacji wizyt online, główne zadanie recepcjonistek i recepcjonistów. Sprawny program do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, w którym wszystkie dane na temat wizyt będą przejrzyste – wspomoże ich codzienną pracę i zmniejszy poziom stresu.

 

Dobrze poinformowany recepcjonista to najlepsza wizytówka placówki medycznej. Daj mu wsparcie przy pomocy programu do gabinetu Medfile® EDM.

Zobacz także

Tagi

e-Zwolnienia ezwolnienie system rezerwacji wizyt online Medfile Kartoteka medyczna Kartoteka Pacjenta rogram dla gabinetu rejestracja online rejestracja pacjentów rejestracja do specjalisty online rejestracja do gabinetu online e-Recepty e-Recepta erecepty erecepta ezwolnienia e-Zwolnienie
Copyright © aplikacje-medyczne.pl | Mapa strony
Powered by BioStat®