Elektroniczna Dokumentacja Medyczna

Poprawiając jakość świadczonych usług w zakresie usług medycznych, powstał obowiązek prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Zwracając uwagę na wyzwania, które stawiane są przed lekarzami i innymi pracownikami placówek medycznych, jak pielęgniarki rejestratorzy, opiekunki medyczne, fizjoterapeuci; powstają innowacyjne programy pozwalające na łatwe odnalezienie się w nowych przepisach. Elektroniczna Dokumentacja Medyczna porządkuje jednocześnie ogrom gromadzonych informacji o pacjentach i ułatwia ich udostępnianie, jeśli zajdzie taka konieczność.

 

Rozwiązanie, które pozwala działać lepiej

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile® dostosowuje swoją funkcjonalność do najbardziej wymagających specjalistów. Dzięki rozbudowanym funkcjom programu, takim jak: 

 • wystandaryzowana karta pacjenta;
 • intuicyjny dzienny, tygodniowy i miesięczny grafik wizyt;
 • możliwość stworzenia indywidualnej karty wizyty lekarskiej dopasowanej do systemu pracy lekarza, bogatego w tabele, grafiki, opcje pytań dla pacjenta;
 • opis wizyty, jako: „zaplanowana” / ”po terminie” / „zakończona”;
 • podpowiedzi nazw leków i kodów schorzeń i chorób – ICD-9 / ICD-10,
 • zapamiętywaniu i archiwizacji danych pacjenta wraz z zapisem wystawionych e-Dokumentów:
 • e-Recept: Rp, Rpw, na leki recepturowe (funkcjonujących od 08.01.2020 r.)
 • e-Zwolnień (wprowadzonych do systemu polskiej opieki medycznej 01.12.2020 r.)

Dzięki wprowadzeniu specjalistycznych funkcji, możliwym jest podnoszenie standardów obsługi pacjenta i jakości świadczonych usług, a przy tym poprawy wizerunku gabinetu lekarskiego. Elektroniczna Dokumentacja Medyczna z takimi funkcjami jak intuicyjny kalendarz dla lekarzy czy możliwość samodzielnego rejestrowania się pacjentów na wizyty, dają szansę na stworzenie systemu, który zadba o komfort zarówno pacjentów, a także lekarzy.

 

Kalendarz stanowi podstawę efektywnego działania

Przywołana funkcja kalendarza daje szansę na uporządkowanie pracy lekarzy i rejestracji pacjentów z uwzględnieniem podziału na gabinety i lekarzy. Do największych atutów kalendarza z grafikiem w systemie Medfile® EDM należy ponadto zaliczyć:

 • możliwość zarządzania czasem swojej pracy wybierając odpowiedni przedział czasowy, co oznacza także sposobność wpisania urlopu;
 • zastosowanie modułu wizyt powtarzalnych;
 • zarejestrowanie pacjenta na wizyty cykliczne;
 • wprowadzenie dla pacjenta pakietu wizyt do wykorzystania;
 • zapewnienie integracji z zewnętrznymi systemami rejestracji wizyt, jak ZnanyLekarz, oraz Kalendarz Google.

 

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna pozwala lekarzowi na efektywne zarządzanie swoim czasem pracy, a w związku z uruchomieniem rejestracji online. Placówka ma szansę na lepsze wykorzystanie posiadanej strony internetowej, bądź stworzenie zupełnie nowej prostej strony www na domenie Medfile® EDM. Dzięki dostępowi do grafiku specjalisty z widoku strony internetowej pacjenci mogą łatwiej rozplanować swoje wizyty lekarskie. System dzięki ułatwionej komunikacji między pacjentami (za pomocą opcji wysyłki SMS), a gabinetami lekarskimi daje szansę na zwiększenie ilości zrealizowanych wizyt oraz poprawę rentowności gabinetu.

 

Elektroniczne karty pacjentów

Ułatwienie komunikacji pomiędzy placówką, a pacjentem możliwe jest dzięki zastosowaniu modułu wysyłania powiadomień drogą SMS o nadchodzącym terminie wizyty. Elektroniczna Dokumentacja Medyczna posiada wiele przydatnych funkcji. Kolejnym atutem systemu jest karta pacjenta oparta na przyjętym standardzie i zgodna z wymogami Ministerstwa Zdrowia, połączona z aplikacją mobilną. Elektroniczna Dokumentacja Medyczna daje szansę na zapoznawanie się z danymi pacjentów w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie. Domyślna karta pacjenta tworzona jest w taki sposób, aby umożliwiła zebranie informacji o:

 • podstawowych danych pacjentów (dane osobowe i kontaktowe);
 • zdrowiu i przebytych / aktualnych dolegliwościach i chorobach;
 • historiach wizyt;
 • wykorzystanych pakietach wizyt pacjenta.

 

Stała pomoc Medfile® EDM

W przypadku zaistniałych problemów z obsługa systemu Medfile® EDM, pracownicy działu Obsługi Klienta służą pomocą codziennie od 08:00 do 16:00. Specjaliści chętnie przeprowadzą przez każdą funkcjonalność Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, jak i wspomogą w zakresie wprowadzania certyfikatów do e-Recept i e-Zwolnień.

Jeśli posiadają już Państwo inny system, jednak Elektroniczna Dokumentacja Medyczna wydaje się być lepszym rozwiązaniem – zapraszamy do kontaktu i 14-dniowych testów systemu. 
 

Sprawne i bezpieczne działanie na co dzień

Bezpieczne zarządzanie dostępem do użytkowników i do poszczególnych części systemu z nadawaniem adekwatnych uprawnień pozwala zachować stałość bezpieczeństwa danych pacjentów zgodną z RODO. Dostęp do wrażliwych danych pacjentów może być ograniczony wyłącznie do lekarzy lub nawet jednego lekarza prowadzącego. Eksport i import danych w Medfile® również nie stanowi problemu. Przeniesienie: kartotek, kalendarza, ksiąg pacjentów, wizyt z danego dnia; w formatach: XLS, CSV lub XML jest możliwe po ustaleniu szczegółów z działem IT Medfile®.

Skontaktuj się ze specjalistami:  (+48) 530 610 330, (+48) 530 000 828, (+48) 728 498 407, (+48) 731 030 629.

 

Więcej:

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna

 

 

Aplikacje Medyczne

Tel: (+48) 22 12 28 025
Tel. kom.: (+48) 668 300 664
E-mail: biuro@biostat.com.pl


BioStat ul. Kowalczyka 17
44-206 Rybnik
Copyright © aplikacje-medyczne.pl | Mapa strony
Powered by BioStat®