Program dla gabinetu fizjoterapeutycznego odpowiadający wytycznym KIF

Na polskim rynku branż IT istnieje wiele polecanych programów, które można wykorzystać w pracy z EDM – dokumentacją medyczną w postaci elektronicznej. Czy jednak są one w pełni zgodne z wytycznymi prawnymi, które regulują rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia w zakresie prowadzenia i gromadzenia dokumentów dotyczących zdrowia i choroby pacjentów? Warto zapoznać się pod tym względem zaleceniami organów sprawujących kontrolę nad w.w dokumentacją. W przypadku gabinetów fizjoterapeutycznych jest to Krajowa Izba Fizjoterapeutów.

 

Najistotniejsze funkcje, jakie powinna spełniać Elektroniczna Dokumentacja Medyczna wg. KIF, to gromadzenie informacji do rozliczeń z podmiotami, które ponoszą koszty udzielania świadczeń na rzecz ochrony zdrowia – Narodowy Fundusz Zdrowia, ubezpieczyciel komercyjny lub pacjent. Możliwość przedstawienia, jako źródła dowodowego w postępowaniach karnych związanych z naruszeniem przepisów karnych oraz postępowaniach z tytułu odpowiedzialności dyscyplinarnej, procesach cywilnych
o odszkodowanie za błędy medyczne. Elektroniczna Dokumentacja Medyczna może także służyć w postępowaniach przed komisją do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych w ramach ustalania odszkodowań i zadośćuczynień oraz procedurach odszkodowawczych z tytułu ubezpieczenia.

 

Poza prawnymi aspektami prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej istnieje szereg udogodnień, które sprzyjają gromadzeniu tego rodzaju dokumentacji w gabinecie fizjoterapeuty. Przede wszystkim jest to innowacyjny rozwój samej placówki, który także zaleca KIF. Dzięki prowadzeniu EDM w taki sposób można zwiększyć konkurencyjność swojego gabinetu oraz poprawić jakość usług, jeśli chodzi o współpracę z pacjentem. Zmiana jakości opiera się przede wszystkim na odwróceniu proporcji stosunku pracy z dokumentami i kontaktu pacjentem – 5 min. dla dokumentów, 15 min. dla pacjenta.

 

Lepsza komunikacja, rozbudowane funkcje kalendarza oraz opcje kontroli finansów swojej placówki (wraz z kompleksową obsługą rachunków usługobiorcy), możliwości zapisu na wizyty online, dedykowane moduły dla fizjoterapeutów, a to wszystko zgodne z wytycznymi KIF- takie możliwości daje Medfile EDM. Warto przetestować wszystkie funkcje tej kompleksowej aplikacji webowej i zrewolucjonizować działanie gabinetu fizjoterapeutycznego.

Tagi

elektroniczna dokumentacja medyczna elektroniczna dokumentacja fizjoterapeutyczna kartoteka medyczna kartoteka pacjenta aplikacja dla gabinetu fizjoterapeutycznego oprogramowanie dla gabinetu program dla fizjoterapeuty
e-Dokumentacja - jaki system do dokumentacji medycznej wybrać? Program dla gabinetu fizjoterapeutycznego odpowiadający wytycznym KIF Zwiększ zyski swojego gabinetu stosując proste narzędzia Rola elektroniczna dokumentacja medyczna w pracy fizjoterapeuty Efektywna organizacja czasu pracy lekarzy z wykorzystaniem programu do e-dokumentacji Elektroniczny podpis – co musisz wiedzieć? Co sprawia, że warto zastosować eCRF? Skuteczność oprogramowania dla lekarzy - ważne funkcje e-Dokumentacji System rezerwacji wizyt online - realizacja zadań w placówce medycznej eCRF- Narzędzie Gabinet na najwyższym poziomie Papierowe zwolnienia przeszłością Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile nowości Program do recept – szybka recepta online Leki po przeszczepie - co warto wiedzieć? Badania kliniczne wyrobów medycznych – zaufany partner w badaniach Migracja danych – przenieś swobodnie bazę EDM Gabinety online - pokaż swoje usługi pacjentom, wystawiaj e-Recepty i e-Zwolnienia | Porada lekarska online Co zabrać na wizytę kontrolną po przeszczepie? Lista. Grafik wizyt – przejrzysty i prosty grafik lekarski, e- Recepty oraz e-Zwolnienia Program dla kardiologa - stwórz kompleksową kartotekę pacjenta e-Recepta – co muszę mieć, żeby wystawić elektroniczny dokument? Lekarz online - porada medyczna w Twoim domu Konsultacje online - lekarze dostępni przez Internet Telemedycyna – sprawdź nową jakość działań w gabinecie Lekarz online – #zostańwdomu w czasie epidemii Telekonsultacje medyczne, a podniesienie poziomu zadowolenia pacjentów Psychoterapia online w czasach pandemii koronawirusa Nie wychodź z domu, uzyskaj L4 online Jak wygląda wizyta u psychiatry online? Pigułki antykoncepcyjne online. eRecepta i konsultacje Lekarze online różnych specjalizacji dostępni od zaraz Recepta na tabletkę „dzień po” online Kiła - Specjalistyczna pomoc online - Konsultacje z lekarzem wenerologiem Gorączka. Jaką temperaturą powinniśmy się martwić? Zimowe przemęczenie? a może to astenia. haloDoctor free - darmowa wizytówka dla lekarzy ekonsultacja – dowiedz się czy zmiana stylu życia może okazać się kluczowa w leczeniu depresji?
Copyright © aplikacje-medyczne.pl | Mapa strony
Powered by BioStat®