Skuteczność oprogramowania dla lekarzy - ważne funkcje e-Dokumentacji

Zaistniały obowiązek prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej, wprowadzony przez MZ nadaje nową jakość pracy małym gabinetom lekarskim i dużym placówkom medycznym. Wybór oprogramowania dla lekarzy, na rynku jest duży. Czas wyboru coraz krótszy, dlatego należy zapoznać się ze specyfikacją poszczególnych systemów.


Elektroniczne dokumenty pacjentów

W kwestii prowadzenia kartoteki pacjentów - musi być ona zgodna z ustalonymi wzorami. Umożliwia to pozyskiwanie i porządkowanie wielu informacji i możliwość odczytania ich przez każdego specjalistę. Dzięki zastosowaniu oprogramowania dla lekarzy jak np. Medfile® EDM, można w jednym miejscu gromadzić informacje o:

  • danych osobowych oraz kontaktowych pacjentów,
  • przeprowadzonych wywiadach lekarskich i historii chorób,
  • historii wizyt i wystawionych recept,
  • prześwietleniach, wynikach badań, zgodach dotyczących dokumentacji medycznej,
  • prowadzenie dedykowanych kart wizyt w zakresie: fizjoterapii, pediatrii, medycyny estetycznej, stomatologii oraz wizyt domyślnych.


Wygoda korzystania, a obowiązek e-Dokumentacji

Wprowadzane treści podlegają archiwizacji, ponadto są stale zabezpieczane przed ewentualnym uszkodzeniem lub zagubieniem – poprzez backup systemu co 30 min.

Lekarze zyskują też możliwość korzystania z oprogramowania Medfile® EDM w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie, np. poza gabinetem czy też w różnych miejscach pracy.

 

Oprogramowanie dla lekarzy posiada istotne funkcje, takie jak możliwość wystawienia e-Zwolnienia (obowiązkowo od 2018 r.), e-Recepty (która obligatoryjnie zostaje wprowadzona od stycznia 2020 r.), a w przyszłości e-Skierowań (planowane wprowadzenie w 2021 r.). Dzięki integracji z platformą NFZ (P1 i P2) wypisanie i wysłanie dokumentów do CSIOZ przebiega szybko, a program jest polecany przez wielu lekarzy, jako skuteczny i intuicyjny.

 

Zastosowanie odpowiednego oprogramowania będzie konieczne już od stycznia w różnych dziedzinach działalności medycznej, co przełoży się na skuteczność i optymalizację działań w placówce ochrony zdrowia.


Importowanie i eksportowanie baz danych

Wysoka funkcjonalność systemu umożliwia także na importowanie oraz eksportowanie baz danych z innych systemów, Medfile® pozwala na:

  • import dotychczas prowadzonych kartotek pacjentów,
  • generowanie raportów do formatu .xlsx,
  • pobieranie pełnych baz pacjentów.

 

Funkcja ta, pozwala na zarządzanie dotychczas zgromadzonymi danymi, a także pozwala na wprowadzanie nowych danych, co usprawnia działania podejmowane w jednostce medycznej.


Program dla lekarzy – rozwiązaniem dla pacjentów

Zastosowanie odpowiedniego oprogramowania dla lekarzy, przekłada się na efektywność działania konkretnej jednostki medycznej. Jednocześnie pozwala w pełni wykorzystać jej możliwości oraz wzbogacić standardy obsługi pacjentów. Wykorzystanie innowacyjnych narzędzi, które umożliwiają pacjentom samodzielną rejestrację na wizyty oraz otrzymywanie wiadomości w formie SMS, przypominające o zbliżającym się terminie wizyty, pomoże w lepszej komunikacji pomiędzy placówką medyczną a pacjentem.
 

Tagi

aplikacje medyczne aplikacja dla lekarzy program do gabinetu lekarskiego program dla gabinetu aplikacja do gabinetu oprogramowanie dla lekarzy Elektroniczna Dokumentacja Medyczna program dla lekarzy e-Dokumentacja e-Recepty e-Zwolnienia e-Skierowania
e-Dokumentacja - jaki system do dokumentacji medycznej wybrać? Program dla gabinetu fizjoterapeutycznego odpowiadający wytycznym KIF Zwiększ zyski swojego gabinetu stosując proste narzędzia Rola elektroniczna dokumentacja medyczna w pracy fizjoterapeuty Efektywna organizacja czasu pracy lekarzy z wykorzystaniem programu do e-dokumentacji Elektroniczny podpis – co musisz wiedzieć? Co sprawia, że warto zastosować eCRF? Skuteczność oprogramowania dla lekarzy - ważne funkcje e-Dokumentacji System rezerwacji wizyt online - realizacja zadań w placówce medycznej eCRF- Narzędzie Gabinet na najwyższym poziomie Papierowe zwolnienia przeszłością Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile nowości Program do recept – szybka recepta online Leki po przeszczepie - co warto wiedzieć? Badania kliniczne wyrobów medycznych – zaufany partner w badaniach Migracja danych – przenieś swobodnie bazę EDM Gabinety online - pokaż swoje usługi pacjentom, wystawiaj e-Recepty i e-Zwolnienia | Porada lekarska online Co zabrać na wizytę kontrolną po przeszczepie? Lista. Grafik wizyt – przejrzysty i prosty grafik lekarski, e- Recepty oraz e-Zwolnienia Program dla kardiologa - stwórz kompleksową kartotekę pacjenta e-Recepta – co muszę mieć, żeby wystawić elektroniczny dokument? Lekarz online - porada medyczna w Twoim domu Konsultacje online - lekarze dostępni przez Internet Telemedycyna – sprawdź nową jakość działań w gabinecie Lekarz online – #zostańwdomu w czasie epidemii Telekonsultacje medyczne, a podniesienie poziomu zadowolenia pacjentów Psychoterapia online w czasach pandemii koronawirusa Nie wychodź z domu, uzyskaj L4 online Jak wygląda wizyta u psychiatry online? Pigułki antykoncepcyjne online. eRecepta i konsultacje Lekarze online różnych specjalizacji dostępni od zaraz Recepta na tabletkę „dzień po” online Kiła - Specjalistyczna pomoc online - Konsultacje z lekarzem wenerologiem Gorączka. Jaką temperaturą powinniśmy się martwić? Zimowe przemęczenie? a może to astenia. haloDoctor free - darmowa wizytówka dla lekarzy ekonsultacja – dowiedz się czy zmiana stylu życia może okazać się kluczowa w leczeniu depresji?
Copyright © aplikacje-medyczne.pl | Mapa strony
Powered by BioStat®