Psychoterapia online w czasach pandemii koronawirusa

Jak skorzystać z psychoterapii online?

 

Pandemia koronawirusa wymusza na nas dostosowanie się do nowych warunków życia. Społeczna kwarantanna dla wielu oznacza konieczność reorganizacji codziennego życia oraz brak kontaktu z innymi osobami co może nasilać potrzebę porozmawiania z kimś o swoich problemach i obawach.

 

Wiele osób poszukuje pomocy aby poradzić sobie z samotnością, strachem przed niepewną przyszłością czy obaw związanych z sytuacją finansową. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym wiele przychodni ogranicza swoją działalność w trosce o zdrowie pacjentów i kadry medycznej. Pacjenci korzystający ze wsparcia psychoterapeutów i lekarzy psychiatrii zmuszeni są zrezygnować z odbywanych regularnie wizyt, co może mieć negatywny wpływ na ich samopoczucie. Rynek telemedycyny rozwija alternatywne sposoby kontaktu z lekarzami, które gwarantują przeprowadzenie wizyty w sposób profesjonalny i bezpieczny. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie powstają profesjonalne platformy telemedyczne jak na przykład haloDoctor. Teleporady z psychoterapeutą online nie wymagają bezpośredniego kontaktu i odbywać się mogą przy użyciu różnych kanałów komunikacji. W zależności od potrzeb pacjenta konsultacje online mogą się odbyć się w sposób zupełnie anonimowy (np. poprzez chat), bądź mieć formę rozmowy telefonicznej lub wideorozmowy.

 

Dlaczego warto korzystać z psychoterapii online?

 

Główną zaletą korzystania z psychoterapii jest możliwość uzyskania szybkiej pomocy od psychoterapeuty bez konieczności oczekiwania na termin wizyty. Na platformie haloDoctor pomoc oferują nie tylko psychoterapeuci, ale również psycholodzy, psychiatrzy oraz psychiatrzy dziecięcy. Dzięki bogatej ofercie pacjent może wybrać lekarza, który najbardziej odpowiada jego potrzebom, a następnie w sposób łatwy i prosty umówić się na wizytę. Intuicyjny system rezerwacji umożliwia umówienie terminu psychoterapii online w kilka minut. Duża elastyczność w dobrze terminu gwarantuje wybór godziny bez konieczności zmian w planie dnia, a okres oczekiwania na wizytę jest bardzo krótki.

 

Wizyta przebiega w sposób podobny jak w gabinecie stacjonarnym. Jeśli występuje taka konieczność, pacjent może udostępnić historię swojej choroby, używając opcji udostępniania elektronicznej dokumentacji medycznej. Dzięki temu lekarz może lepiej przygotować się do sesji terapeutycznej i dostosować formę terapii do potrzeb pacjenta.

 

Platforma haloDoctor nie tylko umożliwia odbycie psychoterapii online w zaciszu własnego domu ale również, jeśli zajdzie taka potrzeba, wystawienie eRecepty. Podczas teleporady z psychoterapuetą pacjentowi przekazane zostają informacje konieczne od realizacji eRecepty, która jest wygodna ze względu na:

 

  • Możliwość zrealizowania aptekach na terenie całego kraju.
  • Prosty sposób przekazania danych potrzebnych do odbioru leków (w formie mailowej bądź SMS-owej).
  • Braku konieczności posiadania dodatkowych kont internetowych.

Tagi

telekonsultacje psychoterapia online psychoterapeuta online telemedycyna
e-Dokumentacja - jaki system do dokumentacji medycznej wybrać? Program dla gabinetu fizjoterapeutycznego odpowiadający wytycznym KIF Zwiększ zyski swojego gabinetu stosując proste narzędzia Rola elektroniczna dokumentacja medyczna w pracy fizjoterapeuty Efektywna organizacja czasu pracy lekarzy z wykorzystaniem programu do e-dokumentacji Elektroniczny podpis – co musisz wiedzieć? Co sprawia, że warto zastosować eCRF? Skuteczność oprogramowania dla lekarzy - ważne funkcje e-Dokumentacji System rezerwacji wizyt online - realizacja zadań w placówce medycznej eCRF- Narzędzie Gabinet na najwyższym poziomie Papierowe zwolnienia przeszłością Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile nowości Program do recept – szybka recepta online Leki po przeszczepie - co warto wiedzieć? Badania kliniczne wyrobów medycznych – zaufany partner w badaniach Migracja danych – przenieś swobodnie bazę EDM Gabinety online - pokaż swoje usługi pacjentom, wystawiaj e-Recepty i e-Zwolnienia | Porada lekarska online Co zabrać na wizytę kontrolną po przeszczepie? Lista. Grafik wizyt – przejrzysty i prosty grafik lekarski, e- Recepty oraz e-Zwolnienia Program dla kardiologa - stwórz kompleksową kartotekę pacjenta e-Recepta – co muszę mieć, żeby wystawić elektroniczny dokument? Lekarz online - porada medyczna w Twoim domu Konsultacje online - lekarze dostępni przez Internet Telemedycyna – sprawdź nową jakość działań w gabinecie Lekarz online – #zostańwdomu w czasie epidemii Telekonsultacje medyczne, a podniesienie poziomu zadowolenia pacjentów Psychoterapia online w czasach pandemii koronawirusa Nie wychodź z domu, uzyskaj L4 online Jak wygląda wizyta u psychiatry online? Pigułki antykoncepcyjne online. eRecepta i konsultacje Lekarze online różnych specjalizacji dostępni od zaraz Recepta na tabletkę „dzień po” online Kiła - Specjalistyczna pomoc online - Konsultacje z lekarzem wenerologiem Gorączka. Jaką temperaturą powinniśmy się martwić? Zimowe przemęczenie? a może to astenia. haloDoctor free - darmowa wizytówka dla lekarzy ekonsultacja – dowiedz się czy zmiana stylu życia może okazać się kluczowa w leczeniu depresji? Erecepta - krótki poradnik o korzystaniu z niej
Copyright © aplikacje-medyczne.pl | Mapa strony
Powered by BioStat®