Program do recept – szybka recepta online

Możliwość szybkiego wystawienia recepty w systemie elektronicznym, bez konieczności poszukiwania danych pacjenta, z automatyczną podpowiedzią nazwy leków przyjmowanych przez chorego, jak również ewentualnością wykonania kopii poprzedniej recepty. Wszystkie wymienione możliwości i wiele innych daje Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile®.


Najlepsze rozwiązania dzięki Elektronicznej Dokumentacji Medycznej

Branża IT, tworząc najlepsze rozwiązania techniczne dla placówek medycznych i prowadząc nieustanne konsultacje z lekarzami, pracującymi zarówno w małych gabinetach prywatnych jak i w dużych placówkach służby zdrowia, wykreowała dogodne rozwiązanie do wystawiania recept. Program do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej Medfile® jest rozwiniętym systemem, który posiada wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do zarządzania gabinetami lekarskimi. Szybkie wystawnie recept online przez kompleksowy program do recept to wygodne rozwiązanie dla lekarzy, którym zależy na ograniczeniu czasu przeznaczanego na wypełnianie dokumentów.


Dodatkowy czas na badanie pacjenta

Szybsze wypełnianie dokumentacji elektronicznej pacjenta to zysk około 90% czasu w porównaniu z tradycyjnymi dokumentami papierowymi. Program do recept pozwalający na   oszczędność, wiąże się z możliwością przeznaczenia czasu na inne elementy funkcjonowania pracy lekarza w gabinecie, jak:

 • dokładne badanie przedmiotowe pacjenta,
 • bardziej pogłębione badanie podmiotowe,
 • chwilę odpoczynku pomiędzy przyjmowaniem kolejnych pacjentów,
 • konsultacje z innymi specjalistami w konkretnych przypadkach.

 

Środowisko, w którym przebywa pacjent jest czasem przyczyną powstających dolegliwości. Odpowiedni wywiad lekarski może wspomóc specjalistę w odnalezieniu przyczyn wielu chorób. Szybkie przepisywanie leków przez program do recept wpleciony w funkcjonalność Medfile® EDM pomaga w relatywnym zmniejszeniu kolejek przed gabinetem lekarskim. Niektórzy pacjenci przychodząc tylko po recepty do specjalisty, wykorzystują jego czas. Kilkudziesięcio-sekundowe wystawienie recept ograniczy ilość pacjentów oczekujących wyłącznie na wizytę, celem przepisania leków.

Połączenie programu Medfile® EDM z platformą P1 umożliwia automatyczną wysyłkę recepty, zgodnej z wymogami NFZ do wspomnianej platformy. Podpisywanie dokumentacji medycznej poprzez program do recept odbywa się za pomocą ZUS-owskiego certyfikatu lub podpisu kwalifikowanego. Kolejnym udogodnieniem dla lekarzy i pacjentów jest uzyskiwanie automatycznych podpowiedzi dotyczących leków i ich specyfikacji ( dawki, refundacja)
w programie.


Obowiązkowa Elektroniczna Dokumentacja Medyczna

Dokumentacja medyczna, która przechodzi z systemu papierowego na elektroniczny, ma coraz więcej zwolenników wśród personelu medycznego. Kompleksowość i szybkość działania w systemach elektronicznych, jak również bezpieczeństwo gromadzonych danych pacjentów pozwala na lepszą organizację pracy w dużych placówkach medycznych jak i małych gabinetach.

Ważną informacją jest, że zbliża się termin wprowadzenia obowiązkowego funkcjonowania recept w formie elektronicznej. Datą wprowadzenia e-Recepty do polskiego systemu opieki zdrowotnej będzie 8 stycznia 2020. Podobnie jak wcześniejsze wprowadzenie obowiązkowych e-Zwolnień, zmiany budzą wśród lekarzy wiele wątpliwości. Jednak wcześniejsze przygotowanie się na nadchodzące przemiany gwarantuje odpowiednie wdrożenie wszystkich pracowników placówki medycznej oraz przygotowania pacjentów do wystawiania e-Dokumentów.

Program Medfile® EDM spełnia także wymagania dotyczące specjalnych recept na leki:

 • recepturowe,
 • psychotropowe i odurzające,
 • refundowane.


Kompleksowość systemu do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej

Recepta wystawiana online, to nie jedyna funkcjonalność oprogramowania. Wszechstronność Medfile® pole także na pracy z programem w aspekcie:

 • kontroli stanu leków w gabinecie i placówce (moduł magazyn),
 • możliwości samodzielnej rejestracji online pacjentów,  
 • prowadzenia kartoteki pacjenta
 • obsługiwania płatności za usługi medyczne,
 • prowadzenia darmowej strony internetowej gabinetu,
 • wysyłania SMS-ów przypominających o wizycie u specjalisty.

 

Te i wiele innych funkcji oprogramowania Medfile® usprawniających pracę gabinetu możesz przetestować przez 14 dni. Sprawdź, jak łatwo wystawić receptę online.

Tagi

program do recept Elektroniczna Dokumentacja Medyczna EDM program do gabinetu rejestracja online aplikacja dla lekarzy kartoteka medyczna program dla lekarzy e-Dokumentacja system elektronicznej dokumentacji medycznej
e-Dokumentacja - jaki system do dokumentacji medycznej wybrać? Program dla gabinetu fizjoterapeutycznego odpowiadający wytycznym KIF Zwiększ zyski swojego gabinetu stosując proste narzędzia Rola elektroniczna dokumentacja medyczna w pracy fizjoterapeuty Efektywna organizacja czasu pracy lekarzy z wykorzystaniem programu do e-dokumentacji Elektroniczny podpis – co musisz wiedzieć? Co sprawia, że warto zastosować eCRF? Skuteczność oprogramowania dla lekarzy - ważne funkcje e-Dokumentacji System rezerwacji wizyt online - realizacja zadań w placówce medycznej eCRF- Narzędzie Gabinet na najwyższym poziomie Papierowe zwolnienia przeszłością Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile nowości Program do recept – szybka recepta online Leki po przeszczepie - co warto wiedzieć? Badania kliniczne wyrobów medycznych – zaufany partner w badaniach Migracja danych – przenieś swobodnie bazę EDM Gabinety online - pokaż swoje usługi pacjentom, wystawiaj e-Recepty i e-Zwolnienia | Porada lekarska online Co zabrać na wizytę kontrolną po przeszczepie? Lista. Grafik wizyt – przejrzysty i prosty grafik lekarski, e- Recepty oraz e-Zwolnienia Program dla kardiologa - stwórz kompleksową kartotekę pacjenta e-Recepta – co muszę mieć, żeby wystawić elektroniczny dokument? Lekarz online - porada medyczna w Twoim domu Konsultacje online - lekarze dostępni przez Internet Telemedycyna – sprawdź nową jakość działań w gabinecie Lekarz online – #zostańwdomu w czasie epidemii Telekonsultacje medyczne, a podniesienie poziomu zadowolenia pacjentów Psychoterapia online w czasach pandemii koronawirusa Nie wychodź z domu, uzyskaj L4 online Jak wygląda wizyta u psychiatry online? Pigułki antykoncepcyjne online. eRecepta i konsultacje Lekarze online różnych specjalizacji dostępni od zaraz Recepta na tabletkę „dzień po” online Kiła - Specjalistyczna pomoc online - Konsultacje z lekarzem wenerologiem Gorączka. Jaką temperaturą powinniśmy się martwić? Zimowe przemęczenie? a może to astenia. haloDoctor free - darmowa wizytówka dla lekarzy ekonsultacja – dowiedz się czy zmiana stylu życia może okazać się kluczowa w leczeniu depresji? Erecepta - krótki poradnik o korzystaniu z niej
Copyright © aplikacje-medyczne.pl | Mapa strony
Powered by BioStat®