Migracja danych – przenieś swobodnie bazę EDM

Migracja danych to popularne zjawisko wśród osób, które poszukują coraz nowszych rozwiązań dla swojej działalności biznesowej. Posiadając zgromadzone informacje dotyczące klientów / działalności / zasobów pod postacią cyfrowej bazy danych, chcą wdrożyć nowe rozwiązania nie tracąc zdobytych informacji. Bezpieczna migracja pozwoli na przeniesienie rekordów bez utraty jakichkolwiek danych.
 

Przenoszenie danych w EDM

Podobna sytuacja nie ominęła medycyny. Obecne zmiany dotyczące Elektronicznej Dokumentacji Medycznej sprawiły, że lekarze poszukujący coraz lepszych rozwiązań programowych chcą przenosić bazy swoich pacjentów, kartotek, załączników, raportów, muszą wybrać oprogramowanie gwarantujące bezpieczny eksport danych z używanego przez nich wcześniej programu do nowszego, bardziej innowacyjnego. Taka właśnie jest migracja danych do Medfile® EDM. Tego rodzaju eksport zasobów jest nie tylko bezpieczny (specjalne zabezpieczenia są zapewnione dzięki plikom chronionym hasłem), ale także korzystny. Migracja danych EDM do Medfile® zapewnia:

  • ciągłe działanie na tej samej bazie pacjentów,
  • zoptymalizowanie czasu pracy dzięki automatyzacji i ułatwieniu działań w systemie elektronicznym,
  • możliwość wykonania wielu dodatkowych działań w Elektronicznej Dokumentacji Medycznej pacjentów, dzięki nowoczesnemu systemowi,
  • wyszukiwarkę pacjentów,
  • dostęp do EDM poprzez łącze internetowe (bez konieczności wymiany sprzętu komputerowego na nowszy),
  • pełne bezpieczeństwo wrażliwych informacji o pacjentach, dzięki pracy w tzw. chmurze danych (clound computing),
  • brak konieczności wynajęcia powierzchni serwerowych.
     

Migracja danych do oprogramowania Medfile® EDM, to nie tylko korzyści płynące z funkcjonowania programu, ale także unowocześnienie placówki medycznej pod kątem współpracy z pacjentami. Możliwość zarejestrowania wizyty online w czasie i miejscu wygodnym dla pacjenta, a także wysyłanie SMS-ów z przypomnieniem o zbliżającej się wizycie, eliminuje przypadki niestawienia się pacjentów na wizyty.
 

Proces migracji danych

Migracja danych z Elektronicznej Dokumentacji Medycznej odbywa się na zasadzie kilku kroków. Pierwszym z nich jest wskazanie zakresu danych do importu. Mogą to być wspomniane kartoteki, księgi wizyt, ale także kalendarz z harmonogramem wizyt lekarza. Następny element to wyeksportowanie bazy danych w pliku (.xls, .xlm lub w innym formacie), zabezpieczonym hasłem. Kolejny krok to przekazanie bazy danych do działu IT Medfile®, przez który baza danych zostaje zaimportowana do innowacyjnego programu.
 

Jeśli posiadają państwo oprogramowanie do obsługi EDM, przeprowadzimy migrację danych zupełnie za darmo do 31.08.2019! Zapraszamy do kontaktu z biurem Medfile®.
 

Tagi

migracja danych Elektroniczna Dokumentacja Medyczna EDM e-Dokumentacja program dla lekarzy kartoteka medyczna rejestracja online rejestracja pacjentów program do gabinetu przeniesienie bazy danych
Copyright © aplikacje-medyczne.pl | Mapa strony
Powered by BioStat®