Grafik wizyt – przejrzysty i prosty grafik lekarski, e- Recepty oraz e-Zwolnienia

Grafik wizyt - tworzony w odpowiednim programie

Pracując w małym gabinecie lekarskim lub dużej placówce świadczącej usługi medyczne zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważny jest dobrze zorganizowany grafik wizyt lekarskich. Wielu specjalistów w jednej placówce sprawia, że trzeba się wiele natrudzić, aby sprawnie rozpisać wizyty pacjentów. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie przejście na system elektroniczny, który automatycznie wspomoże ustalanie grafiku lekarskiego. Wybór odpowiedniego programu może zoptymalizować pracę placówki i znacznie ją przyspieszyć.
 

Przejrzysty grafik wizyt dzięki Medfile® EDM oraz e-Dokumentacja

Decydując się na przejście z organizacji grafiku papierowego na grafik elektroniczny należy podjąć decyzję jaki program wybrać, aby grafik wizyt:

 • funkcjonował sprawnie,
 • można go było szybko uzupełniać wizytami pacjentów,
 • podzielić na plan pracy: miesięczny, tygodniowy lub dzienny,
 • wskazywał dostępne godziny pracy lekarzy,
 • umożliwiał wyświetlanie urlopów i przerw w pracy,
 • dzielił kalendarz wizyt pacjentów na specjalizacje, gabinety i usługi.

Tego typu rozwiązania udostępnia oprogramowanie Medfile®. Dzięki powyższym organizacja wizyt lekarskich dla pacjentów staje się bardziej przejrzysta, łatwiejsza w obsłudze dla pracowników rejestrujących. Grafik wizyt jest również widoczny dla lekarzy, którzy chcą szybko sprawdzić, jak wielu pacjentów jest zapisanych do nich na wizytę. W każdej chwili mogą mieć w to wgląd, ponieważ grafik wizyt nie jest ograniczony wyłącznie dla rejestracji.

Elektroniczna Dokumentacja to także możliwość wystawiania obligatoryjnych dokumentów jak e-Recepty i e-Zwolnienia. Zwolnienia lekarskie wystawia się obowiązkowo od grudnia 2018  r., e- Recepty stają się obowiązkowe od stycznia 2020r. Program Medfile® EDM można skonfigurować, dzięki specjalnemu modułowi NFZ. Pobranie certyfikatów PUE ZUS, WSS, TLS gwarantuje możliwość wystawiania e-Recept i e-Zwolnień.

Główny cel wprowadzenia obowiązkowych e-Recept to zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów i wzrost jakości opieki medycznej dzięki monitorowaniu procesów terapeutycznych.

Szybkie wystawianie e-Zwolnień oraz e-Recept gwarantuje również możliwość szybkiej poprawy błędów i niwelowanie pomyłek w przypadku nieczytelności recept podczas ich realizacji w aptekach.
 

Grafik w Medfile® EDM współgrający z innymi funkcjami

Poza zaawansowanym grafikiem wizyt, w Medfile® EDM można sprawnie zarządzać dokumentacją medyczną pacjentów. Sprawne przejście z grafiku wizyt do wizyty lekarskiej pacjenta w gabinecie (którą może otworzyć lekarz) zajmuje specjaliście kilka sekund. Wystarczy kliknąć na wizytę w grafiku, otworzyć ją i zacząć prowadzić badanie uzupełniając dane elektroniczne. Kolejne istotne funkcje, które wspomaga Medfile® EDM to:

 • magazyn leków i produktów medycznych,
 • możliwość samodzielnej rejestracji online,
 • wysyłka SMS-ów przypominających o zbliżającej się wizycie,
 • wizualizacja dolegliwości w module dla fizjoterapeuty,
 • darmowa strona www gabinetu.

Grafik Medfile® EDM jest także zintegrowany z zewnętrzną platformą ZnanyLekarz. Podczas gdy pacjent zapisze się na wizytę poprzez wspomnianą platformę, automatycznie w grafiku wizyt Medfile® pojawi się ta wizyta.
 

Stwórz szybko grafik wizyt w odpowiednim programie dla Ciebie

Medfile® EDM to intuicyjny program, poprzez który szybko stworzysz grafik wizyt w Twojej placówce medycznej lub gabinecie. Twoi pracownicy i inni specjaliści praktykujący w placówce będą zadowoleni z nowego systemu prowadzenia grafiku – przejrzystego, szybko przesyłającego informacje, udostępniającego grafik przyjęć pacjentów lekarzom. Przejdź na optymalizację pracy placówki i zacznij korzystać z Medfile® EDM.

Tagi

grafik wizyt terminarz lekarza rejestracja online program do gabinetu aplikacja dla lekarzy oprogramowanie dla gabinetu Elektroniczna dokumentacja medyczna online Kartoteka medyczna Kartoteka Pacjenta aplikacja dla gabinetu lekarskiego
Copyright © aplikacje-medyczne.pl | Mapa strony
Powered by BioStat®