Erecepta - krótki poradnik o korzystaniu z niej

konsultacje lekarskie online

Erecepta w kilka chwil to komfort, którego potrzebują zabiegani Polacy. Wystarczy, że zostanie uzupełniony odpowiedni formularz zgłoszeniowy, a erecepta będzie dostępna po kilku minutach (jeśli są ku temu zalecenia medyczne).

 

Skąd się wzięła erecepta?

Erecepta została wprowadzona w Polsce w wyniku koniecznej informatyzacji systemu opieki zdrowotnej i jest ona elektroniczną wersją recepty papierowej. Dokument elektroniczny posiada wszelkie dane, które są wymagane do realizacji w punkcie aptecznym. Każda erecepta składa się z 4-cyfrowego kodu, który wraz z numerem PESEL przekazujemy podczas realizacji jej w aptece. Dodatkowo erecepta jest dostępna na Internetowym Koncie Pacjenta (IKP), gdzie oprócz dostępu do kodu recepty, mamy również informację o dawkowaniu i zaleceniach od lekarza. Dzięki IKP każdy lekarz może mieć umożliwiony przez nas dostęp do poprzednio wystawionych recept i skierowań, co może ułatwić i przyśpieszyć otrzymanie nowej erecepty, w sytuacji, gdy musimy skorzystać z innego niż dotychczas lekarza.

Każdy lekarz, bez względu, czy to podczas konsultacji stacjonarnej, rozmowy telefonicznej bądź podczas wideokonsultacji, ma obowiązek wystawić dokument, jakim jest erecepta, jeśli są ku temu zdrowotne przesłanki.

 

Zalety związane z informatyzacją systemu opieki zdrowotnej w Polsce

Bez wątpienia polska służba zdrowia dopraszała się i prosi nadal o reformy, które polepszyłyby jakość oferowanych usług oraz zwiększyły swoją dostępność dla pacjentów. Jednym z kroków, które zostały podjęte i przyjęte z radością przez Polaków to erecepta, która wniosła ze sobą wiele zalet:

  • Zabezpieczenie danych osobowych. Jak? Dokumentu elektronicznego nie zgubimy, więc nie narażamy się na wypłynięcie naszych danych, takich jak numer PESEL, czy adres miejsca zamieszkania, które znajdowały się na papierowej recepcie,
  • Wygoda. Skończyło się wyczekiwanie pod gabinetem w celu przedłużenia recepty, teraz erecepta zostanie wystawiona nawet podczas konsultacji online,
  • Czytelność danych, skończyła się era prób rozczytywania lekarskiego pisma.
  • Poprawność danych dzięki intuicyjnemu systemowi, który wprowadzi Twoje dane dzięki wpisaniu numeru PESEL.

 

Jak ją otrzymać?

Aby jakakolwiek erecepta mogła zostać wystawiona, to muszą przede wszystkim być podstawy zdrowotne do tego. Każdy lekarz bądź specjalista ereceptę wystawi na podstawie odpowiedniego wywiadu lekarskiego i badań diagnostycznych. Erecepta może zostać również wystawiona, gdy korzystamy z e-Wizyty, wówczas lekarz, z którym mamy konsultację online wystawia ereceptę, która zgodnie z naszymi ustawieniami na koncie IKP przyjdzie do nas w formie wiadomości SMS lub w wiadomości e-mail z plikiem .pdf. Dodatkowo erecepta jest również do wglądu na IKP, jest tam wygenerowany kod QR, który należy okazać w aptece i w tym przypadku nie musimy podawać numeru PESEL.

W przypadku korzystania ze stacjonarnej wizyty lekarskiej lekarz może również wydrukować plik informacyjny dla osób, które nie posiadają konta na Internetowym Koncie Pacjenta. W takiej sytuacji ten druk pokazujemy farmaceucie w aptece.

Zobacz także

Tagi

e-Recepta erecepta
e-Dokumentacja - jaki system do dokumentacji medycznej wybrać? Program dla gabinetu fizjoterapeutycznego odpowiadający wytycznym KIF Zwiększ zyski swojego gabinetu stosując proste narzędzia Rola elektroniczna dokumentacja medyczna w pracy fizjoterapeuty Efektywna organizacja czasu pracy lekarzy z wykorzystaniem programu do e-dokumentacji Elektroniczny podpis – co musisz wiedzieć? Co sprawia, że warto zastosować eCRF? Skuteczność oprogramowania dla lekarzy - ważne funkcje e-Dokumentacji System rezerwacji wizyt online - realizacja zadań w placówce medycznej eCRF- Narzędzie Gabinet na najwyższym poziomie Papierowe zwolnienia przeszłością Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile nowości Program do recept – szybka recepta online Leki po przeszczepie - co warto wiedzieć? Badania kliniczne wyrobów medycznych – zaufany partner w badaniach Migracja danych – przenieś swobodnie bazę EDM Gabinety online - pokaż swoje usługi pacjentom, wystawiaj e-Recepty i e-Zwolnienia | Porada lekarska online Co zabrać na wizytę kontrolną po przeszczepie? Lista. Grafik wizyt – przejrzysty i prosty grafik lekarski, e- Recepty oraz e-Zwolnienia Program dla kardiologa - stwórz kompleksową kartotekę pacjenta e-Recepta – co muszę mieć, żeby wystawić elektroniczny dokument? Lekarz online - porada medyczna w Twoim domu Konsultacje online - lekarze dostępni przez Internet Telemedycyna – sprawdź nową jakość działań w gabinecie Lekarz online – #zostańwdomu w czasie epidemii Telekonsultacje medyczne, a podniesienie poziomu zadowolenia pacjentów Psychoterapia online w czasach pandemii koronawirusa Nie wychodź z domu, uzyskaj L4 online Jak wygląda wizyta u psychiatry online? Pigułki antykoncepcyjne online. eRecepta i konsultacje Lekarze online różnych specjalizacji dostępni od zaraz Recepta na tabletkę „dzień po” online Kiła - Specjalistyczna pomoc online - Konsultacje z lekarzem wenerologiem Gorączka. Jaką temperaturą powinniśmy się martwić? Zimowe przemęczenie? a może to astenia. haloDoctor free - darmowa wizytówka dla lekarzy ekonsultacja – dowiedz się czy zmiana stylu życia może okazać się kluczowa w leczeniu depresji? Erecepta - krótki poradnik o korzystaniu z niej
Copyright © aplikacje-medyczne.pl | Mapa strony
Powered by BioStat®