ekonsultacja – dowiedz się czy zmiana stylu życia może okazać się kluczowa w leczeniu depresji?

Depresja to stan chorobowy, który wpływa na nastrój i zdolność funkcjonowania. Opcje leczenia obejmują porady lekarskie, terapie, psychoterapie bądź leczenie farmakologiczne. Kluczową sprawą w przypadku depresji, jest również zmiana stylu życia. Wystarczą proste nawyki, odpowiednia rutyna, a z czasem może się to stać potężnym narzędziem w leczeniu depresji i zapobieganiu jej nawrotom.

 

Jakie możemy wprowadzić zmiany stylu życia podczas leczenia depresji?

  • Aktywność fizyczna

Regularne ćwiczenia mogą być tak samo skuteczne w leczeniu depresji, jak leki. Ćwiczenia fizyczne nie tylko zwiększają poziom serotoniny, endorfin i innych poprawiających samopoczucie substancji chemicznych w mózgu, ale także pobudzają wzrost nowych komórek mózgowych i połączeń, tak jak robią to antydepresanty.

 

  • Wsparcie oraz kontakt z innymi

Utrzymywanie regularnego kontaktu z przyjaciółmi i rodziną bardzo pomaga w walce z depresją. Jeżeli nie masz bliskich osób przy sobie, rozważ dołączenie do grupy wsparcia, gdzie znajdziesz zrozumienie wśród innych.

 

  • Odżywianie

Dobre odżywianie jest ważne zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Jedzenie dobrze zbilansowanych posiłków w ciągu dnia pomoże Ci utrzymać energię i zminimalizować wahania nastroju.

 

  • Sen

Sen ma silny wpływ na nastrój. Kiedy w twoim organizmie występuje deficyt snu, objawy depresji mogą się pogorszyć. Brak snu pogłębia drażliwość, wahania nastroju, smutek oraz zmęczenie. Upewnij się, że każdej nocy śpisz wystarczająco dużo.

 

  • Redukcja stresu

Wprowadź zmiany w swoim życiu, aby maksymalnie zredukować stresujące sytuacje. Zbyt duża ilość stresu, może pogłębić twoje wahania nastroju i narazić Cię na pogorszenie stanów depresyjnych. Weź pod uwagę aspekty swojego życia, które Cię stresują i znajdź sposoby na zminimalizowanie ich wpływu.

 

 

Czy ekonsultacje mogą okazać się pomocne w przypadku leczenia depresji?

Ekonsultacja, często jest bardzo dobrym wyborem. Możemy znaleźć bardzo duży wybór specjalistów, umówić się na dogodny dla nas termin i uzyskać pomoc bez wychodzenia z domu. Pacjent może pozostać we własnej, bezpiecznej przestrzeni, bez narażania się na dodatkowy stres.

Psychoterapia przeprowadzana w formie online, jest tak samo skuteczna jak ta w gabinecie specjalisty. Warto pozwolić sobie pomóc, a ekonsultacja z psychologiem, jest idealnym rozwiązaniem w leczeniu depresji.

 

Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć depresję, a zmiany stylu życia nie zadziałały, umów się na wizytę lub ekonsultacje u specjalisty, w celu dokładnego zdiagnozowania. Depresja nie ustąpi, dopóki podstawowy problem zdrowotny nie zostanie zidentyfikowany i wyleczony. Lekarz sprawdzi, czy nie występują schorzenia naśladujące depresję, a także upewni się, że nie przyjmujesz leków, które mogą powodować depresję jako efekt uboczny.

Tagi

ekonsultacja
Copyright © aplikacje-medyczne.pl | Mapa strony
Powered by BioStat®