Co sprawia, że warto zastosować eCRF?

Takim rozwiązaniem są między innymi elektroniczne karty obserwacji klinicznej (eCRF), wykorzystywane w procesach badawczych z dziedziny medycyny czy farmacji.

 

eCRF w procesie badawczym

eCRF to system, który pozwala na prowadzenie elektronicznych baz danych oraz wypełniania elektronicznych formularzy. Dzięki temu ograniczane są błędy zorientowane na nieczytelny czy niekompletny zapis danych. Należy zauważyć, że sam proces badawczy, jest złożonym działaniem, które wymaga stałej kontroli. Mówiąc o procesie należy uwzględnić: badaczy, badanych i wszystkie inne osoby zaangażowane w proces, mnóstwo dokumentów różnego typu oraz dane, które muszą być w odpowiedni sposób gromadzone, zarządzane i przechowywane.

 

Papierowe wersję są dalekie od ideału

Jeśli chodzi o procesy badawcze przeprowadzane w dziedzinie medycyny i farmacji to często podstawą gromadzenia danych są karty obserwacji klinicznej, które pozwalają na pozyskiwanie potrzebnych informacji z punktu widzenia realizowanego projektu. Papierowe karty mogą stanowić problem dla wielu osób, gdyż są one zbiorem wielu pól oraz tabel do wypełnienia, a tym samym potrzeba wiele czasu na ich wypełnienie. Zdarza się również, że pomija się pewne pola z zamiarem powrotu do nich później, o czym często się zapomina, co ma negatywne skutki dla prowadzonego badania.

 

Korzyści z zastosowanie eCRF

eCRF dzięki zastosowaniu odpowiednich modułów przeciwdziała pozostawianiu niekompletnych formularzy, a tym samym:

·         minimalizuje możliwość popełnienia błędów np. poprzez wpisanie danych w złą rubrykę;

·         uniemożliwia zakończenie wprowadzania danych bez podania wszystkich informacji;

·         uniemożliwia wprowadzenie ponownie tych samych danych. 

Jeśli takie błędy jak niekompletność, duplikacje oraz nieczytelność danych występują w procesie badawczym to jednocześnie utrudniają proces zarządzania danymi, a co grosza mogą doprowadzić do postawienia fałszywych wniosków.

 

E-dokumentacja to jakość i efektywność

Przywołane rozwiązanie w postaci elektronicznych kart obserwacji klinicznej pozwalają na uniknięcie niechcianych błędów, a tym samym stanowią bardziej efektywną formę pracy z danymi niż ich tradycyjne, papierowe wersje. eCRF to nie tylko szybkość wprowadzania danych oraz ich kompletność, ale także bezpieczeństwo danych, które są automatyczne archiwizowane. Dzięki zastosowaniu eCRF można mieć pewność, że gromadzone i interpretowane dane wyróżnią się najwyższą jakością.  

Tagi

eCRF oprogramowanie do badań klinicznych dokumentacja badań klinicznych dokumentacja badań obserwacyjnych aplikacja eCRF
e-Dokumentacja - jaki system do dokumentacji medycznej wybrać? Program dla gabinetu fizjoterapeutycznego odpowiadający wytycznym KIF Zwiększ zyski swojego gabinetu stosując proste narzędzia Rola elektroniczna dokumentacja medyczna w pracy fizjoterapeuty Efektywna organizacja czasu pracy lekarzy z wykorzystaniem programu do e-dokumentacji Elektroniczny podpis – co musisz wiedzieć? Co sprawia, że warto zastosować eCRF? Skuteczność oprogramowania dla lekarzy - ważne funkcje e-Dokumentacji System rezerwacji wizyt online - realizacja zadań w placówce medycznej eCRF- Narzędzie Gabinet na najwyższym poziomie Papierowe zwolnienia przeszłością Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile nowości Program do recept – szybka recepta online Leki po przeszczepie - co warto wiedzieć? Badania kliniczne wyrobów medycznych – zaufany partner w badaniach Migracja danych – przenieś swobodnie bazę EDM Gabinety online - pokaż swoje usługi pacjentom, wystawiaj e-Recepty i e-Zwolnienia | Porada lekarska online Co zabrać na wizytę kontrolną po przeszczepie? Lista. Grafik wizyt – przejrzysty i prosty grafik lekarski, e- Recepty oraz e-Zwolnienia Program dla kardiologa - stwórz kompleksową kartotekę pacjenta e-Recepta – co muszę mieć, żeby wystawić elektroniczny dokument? Lekarz online - porada medyczna w Twoim domu Konsultacje online - lekarze dostępni przez Internet Telemedycyna – sprawdź nową jakość działań w gabinecie Lekarz online – #zostańwdomu w czasie epidemii Telekonsultacje medyczne, a podniesienie poziomu zadowolenia pacjentów Psychoterapia online w czasach pandemii koronawirusa Nie wychodź z domu, uzyskaj L4 online Jak wygląda wizyta u psychiatry online? Pigułki antykoncepcyjne online. eRecepta i konsultacje Lekarze online różnych specjalizacji dostępni od zaraz Recepta na tabletkę „dzień po” online Kiła - Specjalistyczna pomoc online - Konsultacje z lekarzem wenerologiem Gorączka. Jaką temperaturą powinniśmy się martwić? Zimowe przemęczenie? a może to astenia. haloDoctor free - darmowa wizytówka dla lekarzy ekonsultacja – dowiedz się czy zmiana stylu życia może okazać się kluczowa w leczeniu depresji? Erecepta - krótki poradnik o korzystaniu z niej
Copyright © aplikacje-medyczne.pl | Mapa strony
Powered by BioStat®