Kiła - Specjalistyczna pomoc online - Konsultacje z lekarzem wenerologiem

Kiła rozwija się stopniowo, a objawy różnią się w zależności od etapu rozwoju choroby. Etapy te mogą się na siebie nakładać, a objawy nie zawsze występują w książkowej kolejności. Możesz być zarażony kiłą i przez lata nie zauważać żadnych objawów. Sprawdź możliwości, jakie niosą ze sobą konsultacje online z lekarzami, dzięki platformie haloDoctor. Wypróbuj platformę haloDoctor i sprawdź występujące objawy.

 

Objawy kiły

Jednym z pierwszych objawów kiły jest niewielki ból w okolicach zakażenia, pojawia się także wysypka. Ból pojawia się w miejscu, w którym bakterie dostały się do organizmu.

Syfilis rozwija się zazwyczaj około trzech tygodni po ekspozycji. Wiele osób cierpiących na kiłę nie zauważa miejsca zakażenia, ponieważ jest ono początkowo bezbolesne i może być ukryte: w pochwie lub odbycie.

Wysypka, może pojawić się także na tułowiu, a także ostatecznie objąć całe ciało - nawet dłonie i podeszwy stóp. Wysypka ta zazwyczaj nie swędzi i mogą jej towarzyszyć brodawkowate odleżyny w ustach lub okolicach narządów płciowych. Niektóre osoby doświadczają także wypadania włosów, bólu mięśni, gorączki, bólu gardła i obrzęku węzłów chłonnych.

 

Kiła utajona

Jeśli pacjent nie jest leczony na kiłę, choroba przechodzi do fazy ukrytej (utajonej). Stadium ukryte może trwać latami. Objawy i symptomy mogą nigdy nie powrócić, lub choroba może przejść do trzeciego stadium. Kiła trzeciorzędowa występuje zaś u około 15% do 30% osób zakażonych, które nie są leczone. Rozwijają się wtedy powikłania znane jako syfilis późny (trzeciorzędowy). W późnym stadium choroba może spowodować uszkodzenie mózgu, nerwów, oczu, serca, naczyń krwionośnych, wątroby, kości i stawów. Problemy te mogą pojawić się wiele lat po pierwotnej, nieleczonej infekcji.

 

Syfilis wrodzony

Dzieci urodzone przez kobiety, które mają syfilis, mogą zostać zarażone przez łożysko lub podczas porodu. Większość noworodków z wrodzonym syfilisem nie ma żadnych objawów, chociaż niektóre z nich doświadczają wysypki na dłoniach i podeszwach stóp. Późniejsze oznaki i objawy mogą obejmować głuchotę, deformacje zębów i siodełko nosa - tam, gdzie załamuje się mostek nosowy. Dzieci ze zdiagnozowaną kiłą mogą urodzić się,

  • jako wcześniaki,
  • urodzić się martwe,
  • występuje także ryzyko śmierci zaraz po urodzeniu.

 

Kiedy zgłosić się do lekarza ?

Zarejestruj się na platformie haloDoctor do lekarza ginekologa, jeśli Ty lub Twoje dziecko  zauważasz typowe dla kiły objawy:

  • ból - szczególnie, jeśli występuje w okolicy pachwiny,
  • wysypkę w postaci grudek,
  • powiększone węzły chłonne.

Po zarejestrowaniu się do lekarza specjalisty: ginekologa, wenerologa lub lekarza rodzinnego przez platformę haloDoctor ( zakładka „Wybierz lekarza”) można szybko skonsultować się z „od ręki” ze specjalistą i omówić występujący problem. Konsultacje z lekarzami mogą odbywać się na kilka sposobów:

  • przez czat,
  • przez konsultacje video,
  • poprzez telekonsultacje.

Po wyborze lekarza i daty wizyty, które można wybrać w grafiku lekarza, pacjent szybko poradzi sobie z:

  • wypełnieniem formularza pacjenta, w którym ten opisze swoje objawy chorobowe, a następnie wypełni dane personalne,
  • odbiorem maila, za pomocą którego można zrealizować płatność przez PayU lub system płatności online kartą,
  • odebraniem e-maila z linkiem do otwarcia eGabinetu, dzięki któremu pacjent prześle do specjalisty dodatkowe: zdjęcia, wyniki badań laboratoryjnych, opinie innych specjalistów np. dermatologów,
  • odebraniem eRecepty lub eZwolnienia po przeprowadzonych konsultacjach online.

 

Recepty online zostaną przesłane do pacjenta za pomocą czterocyfrowego kodu SMS-em lub e-mailem w formie pliku PDF. Dzięki nowoczesnej platformie do realizacji konsultacji online można szybko otrzymać poradę wenerologa lub ginekologa i rozpocząć leczenie online uciążliwego schorzenia, jakim jest kiła.

Jak przebiega leczenie?

 

W leczeniu kiły najważniejsza jest szybka reakcja, aby pacjent nie przenosił zakażenia na inne osoby – np. partnerów seksualnych. Można jej uniknąć dzięki zachowaniu absencji we współżyciu lub dzięki posiadaniu stałego partnera seksualnego, który jest przebadany pod kątem chorób wenerycznych.

Leczenie kiły odbywa się za pomocą antybiotyków podawanych dożylnie lub domięśniowo – przez zastrzyki. Szybka reakcja na pierwsze objawy kiły pozwala uniknąć przejścia do kolejnych faz choroby i ewentualnego przekazania zakażenia płodu w przypadku kobiet w ciąży, co skutkuje kiłą wrodzoną u dzieci.

Zobacz także

Tagi

telemedycyna halodoctor leczenie kiły online kiła eWizyta eRecepta wizyta lekarska online lekarze specjaliści online pomoc lekarska online lekarz wenerolog online lekarz specjalista wenerolog online ginekolog online
Copyright © aplikacje-medyczne.pl | Mapa strony
Powered by BioStat®